Stavba datových center

V současné době dochází ke značné centralizaci informačních systémů a tím roste význam datových center. Datová centra jsou místnosti se zvláštním režimem a prostředím, která nabízejí profesionální zabezpečení dat před ztrátou nebo poškozením. V datových centrech jsou uchovávány informace které dnes patří k nejcennějšímu majetku společností.

obrazek_01

Firma DATACABLE a.s. poskytuje služby v oblasti výstavby, provozu a údržby datových center. Tradice a referenční dodávky jsou zárukou spolehlivého řešení z hlediska využité plochy, chlazení, bezpečnosti a součinnosti jednotlivých technologií. Umístění výpočetní techniky (důležitých firemních serverů, telefonní ústředny, uzlů pro řízení budovy, bezpečnostních ústředen a dalších systémů) v technologickém centru zajišťuje jejich spolehlivou funkci z hlediska dodržení technických paramterů a tím životnosti, dostupnosti a bezpečnosti. Správně navržené udržované datové centrum šetří provozní náklady na výpočetní techniku a prodlužuje její životnost.

Společnost DATACABLE a.s. nabízí stavbu nebo přestavbu datového centra. S využitím dlouhodobých zkušeností a souhrou spolehlivých dodavatelů stavíme datová centra v souladu se světovými trendy. Přestavbu existujících datových center lze za splnění nutných předpokladů provádět bez přerušení chodu instalovaných technologií.

Projekt datového centra

- zpracování projektu datového centra nebo technické místnosti

- posouzení existujícího projektu

- realizaci dodávky podle existujícího projektu

- odborný dozor a konzultační služby při výběru a dodávce datového centra

projekt_01

OBRÁZEK 1 - Výkres budoucího datového centra