Stavba datových centera technických místností

V současné době dochází ke značné centralizaci informačních systémů a tím roste význam datových center. Datová centra jsou místnosti se zvláštním režimem a prostředím, která nabízejí profesionální zabezpečení dat před ztrátou nebo poškozením. V datových centrech jsou uchovávány informace, které dnes patří k nejcennějšímu majetku společností. Z hlediska HW se dá říci, že datová centra jsou zvláští místnosti do kterých se instaluje výpočetní technika a komunikační linky poskytující síťové propojení včetně Internetových služeb. Jejich velikost se pohybuje od malých technických místností pro malé firmy (několik metrů čtvečních), přes středně velká korporátní datová centra až po opravdu velká datová centra provozovaná nadnárodními společnostmi umístěná v samostaných budovách. Datová centra se provozují v nepřetržitém režimu 24 hodin 7 dní v týdnu.

obrazek_01

Firma DATACABLE a.s. poskytuje služby v oblasti výstavby, provozu a údržby datových center. Tradice a referenční dodávky jsou zárukou spolehlivého řešení z hlediska využité plochy, chlazení, bezpečnosti a součinnosti jednotlivých technologií. Umístění výpočetní techniky (důležitých firemních serverů, telefonní ústředny, uzlů pro řízení budovy, bezpečnostních ústředen a dalších systémů) v technologickém centru zajišťuje jejich spolehlivou funkci z hlediska dodržení technických paramterů a tím životnosti, dostupnosti a bezpečnosti. Správně navržené udržované datové centrum šetří provozní náklady na výpočetní techniku a prodlužuje její životnost.

Společnost DATACABLE a.s. nabízí stavbu nebo přestavbu datového centra. S využitím dlouhodobých zkušeností a souhrou spolehlivých dodavatelů stavíme datová centra v souladu se světovými trendy. Přestavbu existujících datových center lze za splnění nutných předpokladů provádět bez přerušení chodu instalovaných technologií.

Projekt datového centra

- zpracování projektu datového centra nebo technické místnosti

- posouzení existujícího projektu

- realizaci dodávky podle existujícího projektu

- odborný dozor a konzultační služby při výběru a dodávce datového centra

projekt_01

OBRÁZEK 1 - Výkres malého datového centra